O MNE

Ahojte modelári, priatelia a návštevníci!

Volám sa Ján Moravčík, aktuálne mám 35 rokov a plastikovým modelom sa venujem už viac ako dve desaťročia. Začínal som ako samouk, neskôr ako člen modelárskeho krúžku, až do úrovne, kde sa nachádzam dnes.

Od začiatku ma fascinovala bojová technika a po stavbe modelu Tiger I v mierke 1:72 v roku 2001 som viac menej ostal verný tejto mierke a kategórii modelov. Sem tam si síce urobím nejaký model lietadla v mierke 1:144, ale to je veľmi výnimočné. 

Od roku 2002 som s modelárskymi kamarátmi z detstva stál pri zrode modelárskeho klubu Bulldog Liptovský Hrádok, ktorý od roku 2007 zorganizoval 11. ročníkov medzinárodnej súťaže Bulldog fest. V roku 2014 sa nám podarilo na súťaž pritiahnuť také modelárske eso, akým je Mig Jimenez. O sedem rokov neskôr sme Miga do Hrádku opäť dostali a 12. ročník súťaže Bulldog fest bol aj napriek pandémii COVID-19 historicky najúspešnejší. 

Od roku 2015 som šéfredaktorom modelárskeho portálu www.eastmodels.sk. Kým projekty spomínané vyššie majú spoločenský charakter, projekt www.cabinmodels.sk je o mne, o prezentácii mojich modelov a pohľadu na modelárske dianie z mojej perspektívy. Verím, že vás obsah môjho blogu bude inšpirovať.