Panzer III, Ausf. L, Pz.Abt. 502 Leningrad 1942, Dragon 1/72

01.09.2022

Ďalší ukončený projekt v tomto roku! A viete čo? Som šťastný a spokojný ako model v závere vyzerá. Pozriem sa naň a hovorím si, je to k...a dobré! A viete ešte niečo? O tomto by mala byť stavba modelov. Nie o medailách a cenách, ale o pocitoch. Jeden takýto okamih ma vrátil 25 ROKOV DOZADU, KEDY SOM SA Z MODELOV SKUTOČNE TEŠIL. A to je veľmi vzácny okamih a stále si ho užívam. 

Zimný Panzer III vo svojej kolekcii ešte nemám a fotografie strojov z Leningradu ma vždy fascinovali. V minulosti som si urobil zimného Tigra (fotografie nájdete aj vo fotogalérii) a bolo len otázka času, kedy príde aj na tento stroj. 

Na svoju stavbu som použil stavebnicu Panzer III, Ausf. L v mierke 1/72 od firmy Dragon. Pohľad do krabičky si môžete pozrieť vo videu nižšie. 

Stavba bola bezproblémová. Tak ako vždy, aj teraz som sa najviac tešil na farbenie a patinu. Pre oživenie som do veže tanku umiestnil tankistu, ktorý s cigaretou v ruke pozerá na kohúta. Farbenie figúrok je pre mňa úplne niečo nové, no veľmi rád by som v tom pokračoval. Veľa ľudí o mne nevie, ale prvý súťažný model bola dioráma a rád by som sa k tejto kategórii modelov vrátil. Výrobca kohúta je špičková poľská firma White Stork Miniatures. Videá celej série si môžete pozrieť nižšie. Fotografie z postupu nájdete na mojom instagramovom účte.