Memoriál Roberta Vysloužila - Modelfest Šumperk 2022

01.09.2022

1. september 2022 ... organizátori spustili internetovú registráciu. Jedná sa o úplne nový systém. Celý proces je veľmi pohodlný a rýchly, ja som si svoje modely zaregistroval a čo vy? Odkaz nájdete TU.

28. júl 2022 ... realitou, a to hlavne u nás na Slovenku je, že v období posledných dvoch rokov sa výrazne zredukoval kalendár modelárskych súťaží, ak správne počítam, tak na Slovensku sa v tomto roku uskutočnili presne štyri - Modelcon v Trnave, Štefánikovo krídlo v Ivánke pri Dunaji, Slovak open v Rimavskej Sobote a Model Art vo Vinici. Na jeseň sú plánované akcie v Martine, Gelnici, Nitre, Myjave a zrejme v Košiciach. Spočítané, spolu deväť. Keď to porovnám s rokom 2017, na Slovensku ich bolo presne 15, takže je to väčšia polovica, ktorá prežila. Z môjho pohľadu významný pokles. Navyše, dnes sa obávam aká bude jeseň a či vládne nariadenia opäť tieto podujatia nestopnú. 

Prečo to píšem? Situácia je trochu iná, lepšia u našich susedov v Českej republike. Organizátori už dnes poctivo plánujú, pripravujú a kompletizujú prípravy svojich akcií. Dva roky kovidu, kedy sme drvivú väčšinu času strávili vo svojich domovoch som aj ja zmenil svoje priority. Začal som sa venovať budovaniu svojej osobnej modelárskej značky #cabinscalemodels a povedal som si, že už toľko nebudem chodiť po súťažiach s výnimkou tých, ktoré mám fakt rád. Medzi tieto akcie môžem zaradiť aj medzinárodnú modelársku súťaž Memoriál Roberta Vysloužila - Modelfest Šumperk, ktorý sa tohto roku uskutoční 8.10. 2022.

Pred pár mesiacmi sme sa s hlavným organizátorom a mojim blízkym priateľom Marekom Zindulkom dohodli, že počas súťaže predvediem workshop na tému - Tvorba zimnej kamufláže. Workshop bude trochu netradičný, bude sa jednať o prepojenie mojej práce s modelárskym majstrovstvom španielskeho modelára Jorge Porto Del Corrala. Viac sa dozviete z videa nižšie.

Modelárska súťaž v Šumperku je už štvrtý ročník a je výsledkom svahy mimoriadne schopného modelárskeho klubu. Na návštevníkov je pripravené veľké množstvo súťažných kategórií, bohatá burza modelov a atraktívny sprievodný program. Ja sa do Šumperku presúvam spolu s Lukášom Kvietkom už vo štvrtok. Program je jasný, venovať sa Jorgemu a na to sa veľmi teším. Pre všetkých, kto do Šumperku príde alebo sa chystá, nižšie pripájam dôležité odkazy. To, že určite nebudete ľutovať svedčí skutočnosť, že je toto podujatie v mojom zozname šiestich akcií, kam sa tohto roku chystám, a to bez ohľadu, či by som tam ako hosť išiel alebo nie. 

Podujatie na facebooku

Stránky organizátora

Všetko podstatné o Memoriáli na jednom mieste

Internetová registrácia (bude spustená 1.9. 2022)

Jorge Porto Del Corral

Ján Moravčík